HistoriaLife Style

15 rzeczy dowodzących, że Japonia żyje w roku 3019

Na Ile lat w przód Japończycy prześcignęli resztę świata w technologii? Na zawsze! Już dziś Japończycy żyją na poziomie technologicznym jakby byli w roki 3018, a my wam udowodnimy dlaczego tak jest.

Nawet zwykłe rzeczy wykonywane przez Japończyków stają się innowacjami. A co z kurtkami lub plecakami, które mają urządzenia do ogrzewania lub chłodzenia w zależności od pogody?

Japońscy pracodawcy nie karają swoich podwładnych za spanie w miejscu pracy. Wręcz przeciwnie, polecają im „IEMURI” – czyli tzw. drzemkę w ciągu dnia która ma na celu zwiększenie wydajności.

Jeśli sen w pracy był niewystarczający, problem rozwiązuje poduszka pod brodę która umożliwia spanie w metrze, to również zostało wymyślone przez japońskich pracoholików.

Przy okazji, japońskie pociągi są uważane za jedne z najszybszych i najbardziej niezawodnych na świecie. Ich prędkość może osiągnąć nawet 603 km / h, a średnie opóźnienie wynosi tylko 18 sekund!

A jeśli używasz samochodu, to są unikatowe parkingi z kołami, które automatycznie obracają samochód, aby kierowca nie musiał jechać do tyłu.

Zmarzłeś na ulicy? Ogrzeje cię szczenię z kuchenki mikrofalowej. Tylko nie umieszczaj tam swojego zwierzaka!

W końcu Japończycy wynaleźli specjalnego szczeniaka z gorącą wodą, który po dłuższym ogrzewaniu w kuchence mikrofalowej chroni jego właściciela przed zimnem. Tak koncząc żarty chcielibyśmy tylko dopowiedzieć że mieliśmy na myśli termofor…

Ale do gotowania, Japończycy używają nie tylko mikrofal, ale także urządzeń przenośnych zasilanych energią słoneczną.

Podczas gdy cały świat pije torebkowaną herbatę, Japończycy przygotowują już w torebkach naturalnie drobno zmieloną kawę.

Przy okazji, japońska kompaktowa pralka może z łatwością poradzić sobie z plamami po kawie lub herbacie. Pomimo wielkości kilku centymetrów, ten cud techno doskonale usuwa zanieczyszczenie wody w połączeniu z ultradźwiękami.

Kolejną wiedzą, która pozwala Japończykom wyglądać schludnie, jest wieszak na ubrania, który czerpie zapachy z ubrań. W ciągu zaledwie 5-6 godzin ma pewność, że pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów potu, tytoniu lub jedzenia.

Toalety w Japonii to wyjątkowe pomieszczenia z funkcją ogrzewania, muzyką i wieloma przyciskami, których nawet NASA im zazdrości.

Japończycy aktywnie używają pomocników ze sztuczną inteligencją.

Specjalne hologramy imitujące człowieka w pełnym rozkwicie działają już w punktach informacyjnych na międzynarodowych lotniskach, a na koncertach są hologramy znanych artystów.

Inteligentne roboty zastępują japoński personel gastronomiczny, hotelarski i produkcyjny.

Japońska technologia pozwala na modelowanie 3D wszystkich narządów, tkanek i procesów zachodzących w twoim ciele bez żadnego cięcia.

I nie zdziwiłoby nas, gdyby Japończycy zaczęli używać lasera do Seppuku zamiast niewygodnych i niesterylnych mieczy.

Chociaż bez seppuku, japońscy ministrowie dobrowolnie rezygnują, jeśli nie mogą spełnić swoich obietnic wyborczych. Z dala od wszystkich krajów politycy są tak samo sumienni i odpowiedzialni.

Podczas gdy oglądasz ten film na zwykłym ekranie, Japończycy mogą z łatwością złożyć swoje ekrany w rulonik.

Myślisz, że Japończycy są ludźmi przyszłości? A może chciałbyś mieszkać w Japonii i korzystać z ich technologii?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close