HistoriaLife StyleWiedza

6 szokujących korzyści ze wstawania o 5:30

Też uważasz, że wstawanie o 5:30 rano to wyjątkowo wyszukany rodzaj tortur psychicznych?

Większość ludzi podczas niezaplanowanej porannej pobudki wygląda tak strasznie, że nawet tłum zombie w przypadku apokalipsy wziąłby ich za swoich.

A jednak wstawanie wraz ze wschodem słońca jest dla człowieka czymś naturalnym, ponieważ taki tryb jest zgodny z cyklem aktywności słonecznej.

Oprócz tego pobudka o 5:30 rano może dostarczyć ci kilku poważnych korzyści i wprowadzić kardynalne zmiany do twojego życia.

Jeżeli wstaniesz o 5:30 zamiast o 7:30, zdążysz zrobić znacznie więcej. Zdobędziesz przecież dodatkowe 2 godziny dziennie, 14 godzin tygodniowo i około 728 godzin rocznie.

Wstałeś wcześnie i wydaje ci się, że ogłuchłeś? Tak, o tej porze wokoło króluje zaskakująca cisza: nie słychać ani samochodów, ani krzyków za oknem.

Nawyk wczesnego wstawania podaruje ci jasność myśli, niewiarygodny przypływ sił i energii. A czynność, którą zwykle zajmuje ci 2-3 godziny, rano możesz wykonać w ciągu godziny.

Poranek to idealny czas na zajęcia sportowe. Rozpocznij swój dzień od przebieżki i naprzemiennego prysznica – teraz z łatwością zdążysz to wszystko zrobić przed pracą albo szkołą, dostarczając sobie przy okazji dużą porcję endorfin.

Przyzwyczaiłeś się do picia kawy w biegu? Jeżeli wstaniesz o 5:30, możesz bez pośpiechu przygotować i zjeść smaczne, odżywcze śniadanie, które dostarczy ci maksimum energii na resztę dnia.

Dodatkowe poranne godziny możesz przeznaczyć na lekturę książki albo trening jogi. Przecież zawsze o tym marzyłeś, tylko nie mogłeś znaleźć czasu na spełnienie swoich marzeń.

Droga do pracy może zająć znacznie mniej czasu, jeżeli wyjdziesz z domu 30 minut wcześniej – kiedy ruch nie jest jeszcze taki duży.

Większość ludzi sukcesu, wśród których znajdują się założyciel Twittera, Jack Dorsey i dyrektor wykonawczy Apple, Tim Cook, wstaje przed 6 rano.

Na własnym przykładzie udowodnili, że taki porządek dnia pozwala być w biznesie o jeden krok przed innymi.

Jednak miej na uwadze, żeby wstawać wcześnie bez szkody dla zdrowia, musisz do tego podejść prawidłowo. Naukowcy udowodnili, że sen od godziny 22 do 24 pozwala twojemu organizmowi w pełni się zregenerować.

Dlatego nie kładź się spać po północy i układaj się do snu w prawidłowej pozycji, o której już opowiadaliśmy w innym naszym nagraniu.

Wciąż jeszcze nie masz motywacji, żeby wstawać o 5:30? Przestań jeść po 17. – wówczas głód zmusi cię do tego, żeby wstać wcześniej.

A o której ty wstajesz?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close