HistoriaLife StyleWiedza

7 rzeczy, które pewnego dnia mogą ocalić twoje życie

Najlepszym sposobem na zorganizowanie masowej paniki jest poproszenie wszystkich o zachowanie spokoju.

Dlatego nie będziemy cię o to prosić, ale po prostu powiemy ci, jak przetrwać w sytuacjach, w których 80% innych osób może nie dać sobie rady.

1. Jesteś w tonącym samochodzie.

Nie próbuj otwierać drzwi samochodu. Nawet jeśli ci się uda, przepływ wody pod ciśnieniem uderzy cię i zabierze cię głęboko w kabinę.

Opuść okno i spróbuj się przez nie wydostać.

Nie możesz wyjść przez okno? Poczekaj, aż samochód zatonie do wody i delikatnie otwórz drzwi lub okno, aby woda powoli wypełniła kabinę.

Po tym, jak kabina jest prawie całkowicie wypełniona wodą, otwórz drzwi, wypłyń z samochodu i wypłyń na powierzchnię.

2. Jesteś w spadającej windzie.

Nie skacz i nie próbuj wydostać się przez górny właz. Połóż się na podłodze kabiny na plecach lub na brzuchu i rozluźnij mięśnie tak bardzo, jak to możliwe. Chroń głowę i twarz rękoma lub owiń je miękkimi materiałami i odzieżą.

Pamiętajcie, że nowoczesne windy są bezpieczne. Dlatego przed wejściem do windy nie należy zabierać ze sobą pieluch, zapasowej wody pitnej ani latarki.

3. Napotkałeś burzę z piorunami.

Fakt, że błyskawica nie może uderzyć dwa razy w to samo miejsce, jest mitem. Nie stawaj w miejscu, gdzie uderzyła błyskawica. Może pójść tam jeszcze kilka razy.

Chociaż… i tak po pierwszym trafieniu będzie ci to obojętnie.

Nie chowaj się przed błyskawicą pod wysokimi drzewami, nie otwieraj parasola z metalową końcówką, unikaj jazdy rowerem lub na motocyklu.

Ogólnie rzecz biorąc, aby przetrwać na polu podczas błyskawicy, wystarczy, by obok ciebie stał sporo wyższy przyjaciel.

4. Potrzebujesz wody, ale nie masz gdzie jej trzymać.

Użyj zwykłej prezerwatywy. Włóż ją do skarpetki, napełnij wodą i zawiąż dziurę. Teraz masz pół litra wody na czarną godzinę.

5. Marźniesz.

Wyszliście na mróz bez stosownej odzieży? Zbierzcie liście i trawę i połóżcie je pod ubraniem. Ta warstwa zatrzyma ciepło i ochroni was przed hipotermią.

6. Zgubiłeś się.

Aby określić kierunek podróży, przygotuj domowy kompas. Weź zwykłą igłę i przetrzyj jej koniec dżinsami lub innym grubym materiałem.

Zerwij liść z drzewa i połóż go na wodzie. Połóż igłę na kawałku papieru – naładowana strona (ta, którą wytarłeś o jeasny) wskaże północ.

7. Zostałeś dźgnięty ostrym narzędziem.

Jeśli ten przedmiot utknął w ranie, nie spiesz się, aby go wyciągnąć, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych i ciężkiego krwawienia.

Teraz będziesz pewny siebie i spokojny w krytycznych sytuacjach.

Chociaż, jeśli jesteś spokojny, a wokół ciebie ludzie biegają w popłochu i krzyczą … może coś źle zinterpretowałeś…

Jakie znasz sposoby przetrwania w krytycznych sytuacjach? Napisz w komentarzach!

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close