Historia

Alternatywna prawda o egipskich piramidach!

Zawsze wierzono, że egipskie piramidy zostały zbudowane, aby uwiecznić faraonów. Nie znaleziono jednak dowodów, że wykorzystano je do pochówku egipskich władców.

Słowo „piramida” w tłumaczeniu z języka greckiego oznacza „ogień, który jest w środku”. Czy jesteś zainteresowany jakiego jest ten „pożar” ?

Dzisiaj naukowcy aktywnie dyskutują na temat teorii, że piramidy, oprócz celów rytualno-kultowych, były elektrowniami, które wytwarzały i przesyłały energię elektryczną.

Nie ulega wątpliwości, że udało im się wytworzyć energię elektryczną w starożytności. W szczególności archeolodzy odkryli „baterię Bagdadu” – starą baterię galwaniczną.

A więc Egipcjanie mogli wymyślić własną baterię… ale większych rozmiarów.

Początkowo piramidy pokryto na zewnątrz białymi polerowanymi płytami wapiennymi, dopasowanymi do siebie z doskonałą dokładnością, co zapewniło im wysokie właściwości odblaskowe i izolacyjne.

Do wewnętrznych powierzchni piramid wykorzystywany dolomit, który jest znany jako wzmacniacz przewodnictwa elektrycznego. Ponadto przewodnictwo elektryczne dolomitu wzrasta wraz ze wzrostem nacisku na niego.

Podziemne tunele i korytarze wewnątrz piramid wykonane są z granitu. Zawierają dużą ilość kryształu kwarcu z metalem i dlatego doskonale przewodzą piezoelektryczność, wynikającą z nacisku na kwarc.

Ponadto radioaktywny granit jonizuje powietrze, co również poprawia przewodność elektryczną wewnątrz piramidy.

Dlatego, jeśli otrzymane elektrony będą mogły przejść przez układanie piramidy, wtedy mogą tworzyć całkiem potężne napięcie.

Jednocześnie w konstrukcji piramidy znajdują się komory i pochylone szyby o przekroju około 20×20 cm, które mogą pełnić rolę przewodników elektryczności.

A w jednej z kopalni piramidy Cheopsa znaleziono nawet pozostałości metalowych drutów przechodzących przez ścianę.

Katalizator do produkcji energii elektrycznej może dobrze służyć wodzie płynącej w pobliżu piramid lub pod nimi.

Strumienie wody zostały wchłonięte przez wapień i wzniosły się w górę, w tym przez podziemne tunele.

W tym samym czasie tunele kwarcowe i piramidalne zostały poddane ciśnieniu i wibracjom, wytwarzając prąd elektryczny wewnątrz piramidy i kierując go ku górze.

Końcówka piramidy mogłaby być złotym końcem, który działałby jako przewodnik prądu.

Kolejnym interesującym faktem jest to, że w pobliżu piramidy Dżesera, Serapeum, znajduje się nekropolia z 27 niezwykłymi sarkofagami.

Każdy sarkofag wyrzeźbiony jest z solidnego bloku z granitu i waży od 60 do 100 ton! Są świetne do pochówku ludzkich szczątków, a ponadto są puste.

Wewnątrz sarkofagów mają doskonałą geometrię, idealnie płaskie i wypolerowane podłoże.

Inżynierowie uważają, że te sarkofagi mogą dobrze służyć jako kondensatory energii, ponieważ stały granit eliminuje przerwanie pola magnetycznego.

Ponadto piramidy składają się z milionów kamiennych bloków, każdy o wadze od 2,5 do 90 ton.

Według wielu badaczy taka konstrukcja na dużą skalę była niemożliwa bez elektrycznych mechanizmów podnoszących i szlifierek, a także bez elektrycznego oświetlenia wnętrza piramid.

W przeciwnym razie na wewnętrznych ścianach piramid będą znajdować się ślady sadzy z pochodni. W końcu nie da się tam pracować ani rysować obrazów w całkowitej ciemności!

Potwierdzeniem „teorii elektrycznej” jest płaskorzeźba ścienna w świątyni egipskiej bogini Hathor. Przedstawia starożytnych Egipcjan, trzymając w rękach przedmiot, wizualnie podobny do nowoczesnej lampy elektrycznej z czapką, kablem i generatorem prądu elektrycznego.

Ten sam prąd, który wytworzyły wielkie egipskie piramidy!

Jak myślisz, czy piramidy mogły wytwarzać energię elektryczną, czy też zostały zbudowane do innych celów?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close