CiałoWiedza

Co będzie jeśli uda ci się przeżyć 1000 lat?

Idea życia na zawsze nie jest nowa, ale dzisiaj nauka osiągnęła taki poziom rozwoju, że życie przez 1000 lat może w przyszłości stać się rzeczywistością.

Jedną z opcji długowieczności może być głębokie zamrożenie ciała. Już teraz popularna jest krionika: ponad 200 osób zostało zamrożonych na świecie, chociaż koszt „życia wiecznego w lodzie” wynosi około 200 tysięcy dolarów.

Zamrożeni ludzie pozostaną w tym stanie do czasu, gdy naukowcy zorientują się, jak ożywić lodowe ciało i przywrócić w nim wszystkie ważne funkcje.

Drugą opcją jest przekształcenie się w nieśmiertelnego cyborga. W tym celu konieczne będzie zastąpienie wadliwych narządów ciała, a następnie – zdrowych organów, sztucznymi.

Syntetyczne serce będzie bić bez ataków i zawałów, a sztuczne płuca nigdy nie będą zmęczone pompowaniem powietrza do twojego cyber-ciała.

Dodaj do tego emulację mózgu – proces kopiowania informacji z mózgu do mediów elektronicznych. Cyfrowa wersja mózgu z całą zawartością, w tym wspomnieniami i wiedzą, zakończy pracę, a ty staniesz się prawdziwym terminatorem.

Nanotechnolodzy pracują również nad twoim życiem przez okres nawet 1000 lat. Wkrótce mikroskopijne nanoroboty przenikają do twojego ciała i mogą zastąpić zużyte organy, a nawet oddzielne części genu.

Inżynieria genetyczna nie stoi w miejscu. Już odkryto gen młodości. Jest odpowiedzialny za tworzenie komórek, które niszczą podobne starzejące się komórki, wyzwalając proces nieskończonej młodości.

Ponadto naukowcy pracują nad odblokowaniem telomerazy, enzymu, który zapobiega zmniejszaniu się telomerów w specjalnych procesach chromosomowych, co zapewnia kontrolę nad procesem starzenia.

Jak możemy przewidzieć, ludzie kiedyś będą mogli żyć nawet 1000 lat, a nawet dłużej. Ale co zmieni ten sukces w walce ze starzeniem się i śmiercią?

Zacznijmy od tego, że wprowadzanie zmian w ludzkim ciele na poziomie komórkowym może doprowadzić do pojawienia się zupełnie innego rodzaju ludzi, którzy mogą znacznie różnić się od dzisiejszego.

Ponadto Ziemia będzie przeludniona. Brak żywności i przestrzeni życiowej wywoła wojny i nałożenie ograniczeń na narodziny dzieci, a sytuacja ekologiczna ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Jednak dłuższy czas życia może być przydatny dla astronomii. Możesz bezpiecznie wyruszyć w 1000-letnią podróż, aby znaleźć nowe planety, by zaludnić ich nieśmiertelnymi ludźmi.

Na chwilę obecną masz wersję demo nieśmiertelności obliczoną na 60-70 lat bez gwarancji i dodatków od programisty. Dlatego żyj tak, jakbyś był nieśmiertelny!

A wy chcielibyście żyć 1000 lat?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close