HistoriaWiedza

Co będzie, jeżeli internet zniknie chociaż na dobę?

Zdarzyła wam się kiedyś taka sytuacja, że spokojnie siadacie w ulubionym fotelu i zaczynacie oglądać ulubiony serial, a tu – kłopot. Brak połączenia z siecią.

Jeżeli nie znacie tego problemu, to macie szczęście – wybraliście dobrego dostawcę. A teraz wyobraźcie sobie, co by z nami było, jeżeli na całym świecie internet zniknąłby na równą dobę.

Co by się wydarzyło przez te 24 godziny? Czy cokolwiek na świecie się zmieni?

Zacznijmy po kolei. Jeżeli ma być krótko i na temat, to internet jest bazą informacji, których ilość zwiększa się z każdą sekundą. W tej właśnie chwili, kiedy oglądacie to wideo, w internecie zachodzi całe mnóstwo procesów.

Jeżeli człowiek posiadałby taką wiedzę, jak internet, to zwyczajnie postradałby rozum.

W 2014 roku liczba stron w internecie osiągnęła poziom 1 miliarda. A na początku 2019 roku ich ilość przekroczyła miliard o siedemset milionów.

A sama ogólnoświatowa sieć pojawiła się 1. stycznia 1983 roku.

I już po 4 latach od chwili uruchomienia, liczba użytkowników internetu… osiągnęła 50 milionów osób. Wyobrażacie sobie, jak ogromna jest to ilość?!

Ale wyobraźmy sobie, że jakimś magicznym sposobem cały internet wyłączono, uzasadniając to jakimiś szczytnymi celami. Chociaż trudno w to uwierzyć, ale załóżmy.

Jak minie wam najbliższa doba? Czy będzie dłuższa od normalnego dnia? Czy spokojnie przeżyjecie te 24 godziny, ciesząc się tymi rozrywkami, które mieliście ściągnięte na swoje urządzenia?

Czy będziecie wysnuwać teorie spiskowe, obwiniając o wszystko jakąś tajną organizację?!

Kiedy wy będziecie nad tym wszystkim rozmyślać, na świecie 247 miliardów e-maili, z których 80% jest zwykłym spamem, nie dotrze do adresata.

Tylko pomyślcie, co minutę na YouTube wpływa 400 godzin wideo. W ciągu 60 minut – 24 000 godzin wideo. Wychodzi na to, że w ciągu doby bez internetu, na YouTube nie pojawi się 576 000 godzin nagrań wideo.

Kiedy przyjrzymy się paru cyfrom, zobaczymy, że będziecie musieli poświęcić 65 lat swojego życia, żeby obejrzeć całą zawartość, która pojawia się tylko w ciągu jednego dnia.

Ale w chwili zakończenia tego ponad pięćdziesięcioletniego maratonu, duża część informacji będzie po prostu przestarzała.

Średnio człowiek spędza dwie godziny swojego czasu w internecie, podczas gdy nastolatkowie… tracą do 9 godzin dziennie na życie online, a z tych godzin dużą część czasu zabierają urządzenia mobilne.

Jeżeli nie będzie internetu, ludzie będą musieli kształcić się z książek. Zaczną więcej pracować i spędzać czas z przyjaciółmi w trybie “offline”.

Warto zauważyć, że w ciągu tych 24 godzin bez internetu popyt na książki w bibliotekach gwałtownie wzrośnie…

a ludzie, pozbawieni dostępu do mediów społecznościowych, będą musieli przywyknąć do porozumiewania się przy pomocy takich prostych rzeczy, jak sms-y i zwykła rozmowa przez telefon.

Oprócz tego, każda praca, wymagająca dostępu do internetu, momentalnie zostanie przerwana z powodu jego braku.

Dlatego doceńcie to, co macie, ale pamiętajcie, żeby we wszystkim mieć umiar. Bo wszystko ma swoje plusy i minusy.

Ale przecież nikt nie zaprzeczy, że to, co wcześniej można było ukryć, dzisiaj można pokazać publicznie,
posiadając jedynie smartfon.

A co wy byście robili, gdyby nie było internetu?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close