Life StyleWiedza

Co by było, gdyby Ziemia była dwa razy większa od obecnej wielkości?

Naukowcy nieustannie ostrzegają nas przed ryzykiem przeludnienia Ziemi, więc byłoby miło, gdyby Ziemia podwoiła się.

Ale jeśli średnica Ziemi stanie się 2 razy większa, wówczas jej masa wzrośnie ośmiokrotnie, a siła grawitacji wzrośnie dwukrotnie. W ten sposób nasza planeta stanie się super-Ziemią!

Podwójna grawitacja ogromnej planety pozwoli oderwać się od niej tylko małym ptakom, takim jak kolibry czy wróble.

A loty samolotami lub rakietami kosmicznymi staną się problematyczne.

Na przykład, aby wejść na orbitę nad-ziemską, rakieta będzie musiała osiągnąć prędkość 23 km / s, będzie potrzebowała 2 razy więcej paliwa i ładowność takiej rakiety znacznie zmaleje.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Newton upadłby na głowę na takiej super ziemii, to zamiast odkryć prawo świata, leczyłby uraz głowy.

Dzisiaj musimy powiedzieć „dziękuję” grawitacji, ponieważ dzięki temu stoimy i siedzimy. Ale zwiększona grawitacja super-Ziemi po prostu sprowadzi cię na ziemię, a każdy krok będzie dla ciebie trudny.

Aby przetrwać z taką siłą, ludzkie ciało się zmieni: staniesz się bardziej przysadzisty, a twoje kości i mięśnie staną się większe i silniejsze, aby podtrzymać twoją zwiększoną wagę.

A ludzkość będzie musiała zapomnieć o nowych rekordach w wielu dziedzinach takich jak: skoki narciaskie lub skoki o tyczce.

Zwierzęta również staną się niższe i silniejsze.

A jeśli małe zwierzęta niewiele się zmieniają, wówczas szkielet i organy dużych zwierząt nie są w stanie poradzić sobie z ogromnym ciężarem. Dlatego na super ziemii raczej nie zobaczymy słonia.

Ponadto, grawitacja będzie utrudniała wzrost wody w górę pnia i gałęzi drzew. W rezultacie wegetacja na super-ziemi stanie się przysadzista.

Ponadto liście na drzewach zostaną unieruchomione, ponieważ pod wpływem grawitacji powietrze również stanie się gęstsze, więc na planecie prawie nie będzie wiatru.

Ze względu na dużą masę super-Ziemi, liczba niestabilnych elementów wewnątrz niego wzrośnie. Trzęsienia ziemi staną się powszechne, nieustannie zmieniając topografię planety.

Nadmierne ogrzewanie rdzenia Ziemi doprowadzi do tego, że wulkany, które były nieaktywne przez tysiące lat, zaczną się budzić na całej planecie.

Liczne erupcje wulkanów doprowadzą do wzrostu metanu i dwutlenku węgla w atmosferze.

Spowoduje to „efekt cieplarniany”, sprawi, że klimat stanie się gorętszy i stopi pokrywy śnieżne na biegunach Ziemi.

Miliony ludzi będą dotknięte wybuchem wulkanów. Ale jeśli erupcja nie ma dokąd pójść, zamarznij w niezrozumiałej pozycji, aby archeolodzy w przyszłości zastanawiali się nad twoim śladem w ostygłej lawie.

Jak widać, konsekwencje powiększenia Ziemi będą nieprzewidywalne, więc niech pozostanie tak mała i przytulna jak teraz! A może wolisz żyć na super-ziemi?

A co, jeśli wszyscy ludzie byli 2 razy mniejsi?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close