JedzenieLife StyleWiedza

Co jeśli cały świat dąży do wegetarianizmu?

Obecnie na Ziemi żyje ponad 3,5 miliarda krów i innych przeżuwaczy, a ludzie jedzą dziesiątki miliardów kur rocznie.

Ale co, jeśli wszyscy nagle staną się wegetarianami?

Wielu naukowców uważa, że w dużej mierze dzięki przejściu na mięsożerną dietę małpy wyewoluowały w człowieka.

Stało się tak ponieważ małpa musiała zacząć myśleć, tworzyć narzędzia do polowania i opanować ogień do pieczenia mięsa.

A jeśli uniwersalny wegetarianizm odwróci ewolucję i doprowadzi nas z powrotem do stanu małp?

Ponadto globalny wegetarianizm może negatywnie wpłynąć na ekosystem.

Gwałtowny wzrost liczby roślinożerców doprowadzi do szybkiego zniszczenia zielonych roślin, które zapewniają przemianę dwutlenku węgla w tlen.

Osoby wcześniej zajmujące się hodowlą zwierząt i przemysłem spożywczym pozostaną bez pracy. Grozi to kryzysem gospodarczym, a nawet masowymi zamieszkami.

Zmieni się także fizjologia człowieka. Jeśli wcześniej zacząłeś ślinić się od zapachu pieczonego mięsa, teraz będziesz miał łyk śliny, gdy twój sąsiad zacznie kosić trawnik lub gdy patrzysz na doniczki w ogrodzie.

Chociaż wegetarianizm ma również swoje plusy.

Według badań, każdego roku, kiedy produkcja mięsa jest wystarczająca dla czteroosobowej rodziny, emitowane jest więcej gazów cieplarnianych niż wtedy, gdy członkowie rodziny używają dwóch samochodów.

Dieta wegetariańska zmniejszy śmiertelność, dlatego mniej niż 7 milionów ludzi umrze każdego roku. Pozwoli to zmniejszyć koszty leków, ale doprowadzi do przeludnienia planety.

Ponadto, aby odmówić mięsa bez szkody dla zdrowia, konieczne jest zastąpienie go produktami o równej wartości odżywczej.

Rzeczywiście, w mięsie jest około 6 razy więcej składników odżywczych na gram, niż w warzywach i 4 razy więcej niż w owocach.

Oznacza to, że ludzie będą musieli jeść o wiele więcej jedzenia. … A może nawet walczyć o pokarm ze zwierzętami. Więc mimo wszystko wegetarianie mogą doprowadzić do sytuacji gdzie będą zmuszeni skazywać zwierzęta na śmierć.

Jesteś gotowy na wegetarianizm czy może nie możesz odmówić smacznego, soczystego, pożywnego mięsa?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close