HistoriaWiedza

Co jest lepsze – iOS czy Android?

Liczne spory na temat Androida i iPhone’a prawdopodobnie nigdy nie ustąpią. W związku z tym przeciętny użytkownik Androida spędza co najmniej 18 minut tygodniowo, wyjaśniając, dlaczego kupił telefon innego producenta niż Apple.

Właściciele iPhone’a kupują ten gadżet, żeby o tym nie mówić, ale o tym rozmawiać. W końcu głównym celem iPhone’a – aby pokazać, że możesz sobie pozwolić na iPhone’a.

Mówią, że iPhone to nudne urządzenie: nic nie jest wadliwe, wszystko działa idealnie, system operacyjny iOS jest

 

Ale uniwersalny system operacyjny Android może przynieść ci niespodzianki i działać niestabilnie z powodu nieprawidłowych nakładek producenta dla określonych modeli.

Jednak ze względu na „bliskość” iPhone’a, iOS wiele przydatnych rzeczy (aplikacji, treści, usług i sposobów integracji z innymi sieciami) jest przechowywanych poza ekosystemem Apple, który nie dostosowuje się do urządzeń innych producentów.

Ale jako fajną cechę Androida można uznać jego otwartość i elastyczność.

Na przykład zdjęcia zrobione przy użyciu aplikacji dla systemu Android można łatwo wysłać bezpośrednio do centrum multimedialnego i obejrzeć na telewizorze. Film jest równie łatwy do przesłania do YouTube.

Jeśli zdjęcia są robione na iPhonie, najpierw trzeba je zgrać do komputera przez iTunes, a następnie umieścić je na dysku przenośnym.

…. albo możesz uzupełnić swój sad o Apple TV.

Jeśli chcesz udostępnić stronę za pomocą iPhone’a, wybór będzie ograniczony tylko do Twittera, Facebooka, e-maila i drukowania. Użytkownicy Androida mogą dzielić się wszystkim i wszędzie.

W Androidzie jest asystent głosowy, który jest aktywowany przez zwrot „cześć, Google”. Nie jest on szczególnie funkcjonalny, lecz ogłoszono ostatnio że język Polski będzie dostępny.

Ale inteligentny Siri na iOS może mówić o prawie wszystkim, a funkcjonalność tego pomocnika jest bardziej imponująca..

….Szkoda tylko że od tylu lat nie wprowadzili tam języka Polskiego…

Porozmawiajmy więc o cenach takich smartfonów.

Ceny smartfonów z systemem Android są niższe, nawet w przypadku topowych modeli znanych marek.

Wysoki koszt urządzeń Apple jest powodem licznych żartów wyjaśniających, że 80% ceny iPhone’a to opłata za logo firmy.

Nawiasem mówiąc, podczas gdy fani iPhone’a chwalą sobie pojemność baterii i długotrwałe działanie bez doładowania, użytkownicy Androida odpowiadają, że ich gadżet jest dobry, ponieważ możesz pomyśleć, co napisać do swojego byłego kochanka, kiedy twój smartfon się rozładuje i Nie będziesz mógł wysłać kolejnej wiadomości, której później będziesz się wstydzić.

Jak widzimy, nie ma jeszcze ostatecznego zwycięzcy w tym sporze.

Jak myślisz, co jest fajniejsze iOS czy Android?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close