CiałoWiedza

Co się stanie, gdy rzucisz palenie?

Wszyscy dobrze zdają sobie sprawę z negatywnych skutków palenia, ale co stanie się z twoim ciałem, gdy zgasisz swojego ostatniego papierosa?

Po około kilkudziesięciu minutach nikotyna zaczyna opuszczać ciało, ciśnienie krwi wraca do normy, szkodliwe substancje, które zaburzają krążenie krwi, są eliminowane, więc twoje nogi i dłonie stają się cieplejsze.

Po 8 godzinach poziom tlenku węgla zmniejszy się o połowę, a poziom tlenu normalizuje się, ale nerwowość wzrośnie, a wraz z nim chęć ponownego palenia.

Bądź cierpliwy i zobacz, co stanie się dalej. Drugiego dnia zaczniesz kaszleć, nie martw się! Faktem jest, że nikotyna już nie atakuje tkanek nabłonkowych więc zaczynają one „odratowywanie” twoich płuc. Możesz mieć problemy ze snem a chęci pałenia zajadać przekąskami.

3-4 dzień. Wraz z łamaniem i brutalnym apetytem, na poziomie komórkowym, zapotrzebowanie na nikotynę nadal spada, poprawia się krążenie krwi, poprawia się praca przewodu żołądkowo-jelitowego i przywraca się poprawność działania zmysłu węchu.

Tydzień później twój obsesyjny pomysł na rzucenie palenia doprowadza cię do szału. Trzymaj się! Twoje białe krwinki usunęły nikotynę, a w języku zaczęły się procesy leczenia mikrourazów.

Właśnie wydłużyłeś swoje życie o kilka dni oraz ocaliłeś kawałek natury!

To Cię zmotywuje, a także to , że za miesiąc twoja skóra stanie się świeża, zmarszczki zmniejszą się, a zadyszka będzie coraz mniej dręczyć.

Po roku abstynencji papierosów, krążenie w naczyniach ulegnie poprawie, zauważysz, że twoja zdolność do pracy wzrośnie, kaszel przejdzie. Ryzyko choroby niedokrwiennej serca zmniejsza się o 50%.

W tym roku objętość Twoich płuc wzrośnie o 10%.

Jeśli uda Ci się przeżyć 10 lat, ryzyko raka płuc i zawału serca będzie takie samo jak u osób niepalących.

Palenie lub nie – wybór należy do Ciebie. Chcieliśmy tylko przekazać, że pełne odzyskanie ciała potrwa dłużej niż rok. Oczywiście prawie byśmy zapomnieli o ważnej rzeczy – palenie to dosyć drogie hobby. Więc po rzuceniu palenia objętość waszego portfela powinna wzrosnąć.

A wy co sądzicie o paleniu? Dużo waszych znajomych pali?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close