CiałoLife StyleWiedza

Co się stanie, jeśli już nigdy nie wstaniesz z łóżka?

Czy chcesz zarobić 18 tysięcy dolarów? Witamy w programie eksperymentalnym NASA. Wszystko, co jest wymagane od ciebie, to leżeć w łóżku przez 70 dni, nie wstając.

Celem eksperymentu jest zbadanie wpływu nieważkości na ludzkie ciało. Naukowcy odkryli, że procesy fizjologiczne podczas długotrwałego leżenia są podobne do procesów zachodzących w ciele przy braku grawitacji.

Zagłówki łóżek, na których leżą uczestnicy eksperymentu, są nachylone pod kątem 6 stopni w stosunku do ich nóg. W tej pozycji ciecze są skoncentrowane w górnej części ciała, co dodatkowo symulują warunki „kosmiczne”.

Kiedy po 70 dniach pacjent podnosi się z łóżka, jego tętno gwałtownie wzrośnie do 150 uderzeń na minutę, a jego głowa zaczyna się kręcić.

Czy nadal uważasz, że taki test jest podobny do relaksacji lub wakacji? Posłuchaj, co czeka na twoje ciało, jeśli marzysz, aby całe życie spać w łóżku lub na kanapie!

Na początek, dopływ krwi do tych części ciała, które są w bliskim kontakcie z powierzchnią łóżka, zostanie zerwany – przecież ciężar całego ciała wywiera na nie nacisk. Doprowadzi to do powstania odleżyn – obszarów ciała z umierającymi tkankami miękkimi. Przede wszystkim pojawią się odleżyny w okolicach łopatki, uda i kości ogonowej.

W całkowitym odpoczynku człowiek traci do 3% całkowitej masy mięśniowej dziennie. Oznacza to, że każdego dnia staniecie się słabsi i słabsi.

I już po 1,5-2 miesiącach ciągłego leżenia w łóżku może nastąpić całkowita atrofia mięśni i nie będziesz mógł już sam zrobić kroku.

Przy pełnym unieruchomieniu kości twojego szkieletu również zaczną się zapadać i tracić masę. Szybkość rozcieńczania tkanki kostnej zwiększy się 3-krotnie. W ciągu kilku miesięcy pozostanie tylko 30-60% pierwotnej masy kostnej i rozwinie się osteoporoza.

Po kilku tygodniach zauważysz objawy, takie jak drętwienie ciała i sztywność stawów.

Zaczyna się głód tlenu w komórkach organizmu i ich niedostateczna podaż składników odżywczych.

Osoba, która ciągle leży, zmniejsza objętość swoich płuc i zmniejsza ich wentylację, co może powodować przekrwienie płuc i zapalenie.

Bez aktywnego ruchu objętość krwi zacznie się zmniejszać, co prowadzi do problemów z układem sercowo-naczyniowym i chorobą zakrzepowo-zatorową. Może to spowodować nagłą śmierć.

Jak widać, przez całe życie możesz leżeć w łóżku. Ale będzie to bardzo krótkie i smutne życie. Dodaj do tego problemy ze snem, depresją i przyrostem masy ciała.

Zaczekaj! Gdzie idziesz? A kto zamiast ciebie będzie kłamać w imię nauki? …Eh(( Inny głupiec wymienił 18 tysięcy dolarów z NASA na aktywny tryb życia.

Na jaki eksperyment zgodziłbyś się, aby uzyskać sporą kasę?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close