CiałoJedzenieLife Style

Co się stanie, jeśli już nigdy się nie wykąpiesz?

Parabeny,siarczany i inne dodatki chemiczne – koniec z tym! Postanowiłem być naturalnie-naturalnym i już nigdy w życiu nie będę się myć!

W nowoczesnych miastach jest aż do 25 tys bakterii na jednym metrze sześciennym.

Jeśli jednak radykalnie postanowiłeś zrezygnować nawet od mycia rąk, to nie radzę daleko odchodzić od toalety. Bakterie i wirusy, nagromadzone na dłoniach, łatwo mogą stać się przyczyną różnych chorób, którym towarzyszy biegunka.

Po tygodniu braku higieny, twoja skóra będzie tłusta. Mogą sie na niej nawet pojawić pierwsze brodawki i grzyb. Ponadto na skórze będą aktywnie rozmnażać się niebezpieczne bakterie.

W przypadku otarć, zadrapań i dziurach w ciele bakterie dostaną się do tkanek miękkich. To doprowadzi do zakażenia i powstania ropy.

Martwe komórki skóry, które nie są spłukiwane z wodą, mieszają z twoją tłustą skórą, wchłaniają w siebie błoto, kurz i tworzą brązowe plamy na twoim ciele.

Od skupiska bakterii zaczyna się zapalenie mieszków włosowych, co może prowadzić do trądziku.

Twoje włosy będą bardzo tłuste i ciężkie, a skórę głowy pokryje gruba warstwa łupieżu.

Zwróć uwagę na pachy, miejsca między palcami i pachwine.. W tych miejscach skupisko bakterii, potu, tłuszczu i brudu osiągnie maksymalny poziom. A zapach! Ludzie zaczną cię omijać szerokim łukiem!

Brud, bakterie i grzyby staną się przyczyną pojawienia się wysypki i zaczerwienienia skóry które następnie wywołają silne swędzenie.

– FUU, wystarczy już tego! Nie mogę więcej! Już mnie wszystko swędzi i boli! Oddajcie mi moje parabeny i żel do kąpieli!

O, mój drogi, nie wszystko jest takie proste! Teraz potrzeba ci wiele wysiłku i minimum tydzień czasu, aby przywrócić swojemu ciału zdrowie i pierwotny wygląd.

– Obiecuję, że teraz będę się myć często i nie dam brudu z bakteriami szans zawładnąć moim ciałem!

Bądź ostrożny! To działa też w drugą stronę, nie można przesadzać i myć się co godzinę – Co za dużo to nie zdrowo!

Naturalne wydzieliny naszej skóry działają jak folia, która chroni nas przed niekorzystnym wpływem środowiska. A kompletny brak bakterii prowadzi do osłabienia układu odpornościowego.

Więc bierz prysznic lub kąpiel z mydłem nie więcej niż 1-2 razy dziennie i dobrze się baw kąpieli.

Przecież w wodzie nasze ciało rozluźnia się, a do głowy mogą przyjść genialne pomysły, tak jak było z tym Grekiem – Archimedesem!

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close