CiałoJedzenie

Co się stanie, jeśli połkniesz gumę?

10 minut żucia gumy dziennie pomaga usunąć około 100 milionów bakterii z zębów! Ponadto guma zapewnia zrównoważone obciążenie mięśni żujących, zapewnia masaż dziąseł i stymuluje wydzielanie soku żołądkowego.

Chociaż lekarze zalecają stosowanie gumy do żucia tylko natychmiast po jedzeniu i nie dłużej niż 5 minut, tak, aby wydzielany sok żołądkowy nie wywołał wrzodów ani zapalenia żołądka.

Pierwowzorem obecnej gumy do żucia była żywica, którą żuli przez tysiąclecia plemiona majów i indian oraz starożytni grecy.

Podstawą obecnej gumy jest syntetyczny polimer, który składa się z: mieszaniny elastomerów, żywic, tłuszczów, emulgatorów i wosku.

W zależności od rodzaju do tego dodaje się: wyciąg z soku z Sapodilli lub sok z drzew iglastych, syropy, słodziki, konserwanty, dodatki smakowe i zapachowe.

Ale guma do żucia nie jest mocną gumą. Bo nawet jeśli nadepniesz na gumę na ulicy, to nie pozostaniesz przyklejony do asfaltu na zawsze.

Co się stanie, jeśli połkniesz gumę?

Największą obawą u ludzi jest prawdopodobieństwo, że guma do żucia przyklei się do ścianek żołądka, jak do podeszwy buta na ulicy, a operacja będzie konieczna aby ją wydobyć. Czy to naprawdę tak wygląda?

Już w jamie ustnej organizm zaczyna przygotowywać jedzenie do przetworzenia za pomocą śliny, a następnie działa na nią poprzez sok żołądkowy i mięśnie gładkie żołądka.

Pod wpływem tych czynników, słodziki i inne dodatki zawarte w gumie są rozdzielane.

Baza gumy po obróbce sokiem żołądkowym traci swoje „lepkie” właściwości, ale nadal nie jest przetwarzana. Dlatego twoje ciało pozbędzie się jej w inny sposób.

Po 1-2 dniach w żołądku, podstawa zostanie naturalnie usunięta z ciała.

W rzadkich przypadkach składniki gumy do żucia mogą wywoływać reakcję alergiczną, powodować skurcze, zaparcia lub efekt przeczyszczający.

Problemy mogą się również pojawić po połknięciu bardzo dużej ilości gumy do żucia.

Wciąż martwisz się, że guma do żucia jest szkodliwa dla twojego zdrowia? Nie martw się – przecież to też jest szkodliwe dla zdrowia.

Czy kiedykolwiek połknąłeś gumę? Jak zareagował twój żołądek?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close