CiałoJedzenie

Co się stanie, jeśli zjesz ludzki mózg?

Czy wiesz, jaki jest najbardziej tłusty narząd w twoim ciele? Wyobraź sobie – że jest nim właśnie mózg! Składa się z około 60% tłuszczu.

Właśnie dlatego mózg jest świetnym sposobem na zaspokojenie głodu i delikatności wśród kanibali.

Ponadto nawet żyjący mózg człowieka jest tak miękki, że można go łatwo przeciąć nożem stołowym.

Naukowcy i biolodzy już dawno temu odkryli, że termicznie przetworzony ludzkie ciało jest równie bezpieczne do jedzenia, jak mięso zwierząt. Ale z wyjątkiem ludzkiego mózgu.

Więc co się stanie, jeśli zjesz ludzki mózg?

Do przekazywania informacji dziedzicznych w ciele ludzkim odpowiedzialne są nie tylko DNA i RNA, ale także unikalne białka zlokalizowane na powierzchni komórek – priony.

Białko działa prawidłowo, jeśli jego struktura nie jest zerwana, tj. jeśli jest poprawnie „złożony”.

Białka prionowe o zmienionej strukturze infekują inne komórki, „wymuszając” także ich białka, aby zmieniły swój kształt.

Gdy zmienia się struktura Prionowego białka ssaków to u człowieka mogą się pojawić takie choroby jak śmiertelna bezsenność i Kuru.

Najpoważniejszym niebezpieczeństwem podczas jedzenia ludzkiego mózgu jest wysokie ryzyko wystąpienia śmiertelnej postaci encefalopatii – Kuro.

W sumie na tę chorobę zmarło około 2500 osób. Tą liczba została ustanowiona głównie przez aborygenów Nowej Gwinei, którzy praktykują rytualny kanibalizm.

Czas rozprzestrzeniania się choroby Kura w twoim organiźmie może trwać od kilku miesięcy do 30 lat. Na początku zarażony aborygen odczuwa ból głowy, zmęczenie, drgawki.

Kolejnymi objawami Kuru są nagłe ruchy głowy, którym czasami towarzyszy uśmiech i silne charakterystyczne drżenie.

Kuru niszczy komórki nerwowe i tkankę mózgową do tego stopnia, że stają się jak gąbka i człowiek może umrzeć.

Pocieszeniem jest to, że w ludzkim mózgu nie ma receptorów bólowych, więc mózg nie odczuwa bólu.

Mimo tak śmiertelnego niebezpieczeństwa, na ziemii zostało jedynie kilka plemion, dla których ludzki mózg jest specjalnym przysmakiem. Niektóre plemiona uważają, że po zjedzeniu mózgu innej osoby, otrzymujesz jej moc.

Ale wciąż mamy nadzieję, że nie jesteś kanibalem, a ludzki mózg nie jest obecny w twojej diecie. I aby uniknąć wielu innych chorób, pamiętaj o myciu swoich dłoni przed jedzeniem!

Jaka była najbardziej niezwykła rzecz, którą zjadłeś?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close