HistoriaWiedza

Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie znikną z powierzchni Ziemi?

Co by było, gdyby z Ziemi zniknęli wszyscy ludzie?

Na przykład, wszyscy na raz przenieśli się w kosmos, żeby nie męczyć się ciągłą pracą, a po prostu latać sobie po bezkresnych przestrzeniach.

Przede wszystkim, kiedy ziemia opustoszeje, słonie, które ją podtrzymują, zrozumieją, że zostały porzucone i zaczną płakać.

Średnio człowiek waży 60 kg. Jeżeli znikną wszyscy ludzie, a jest ich 7 700 000 000, to planeta będzie lżejsza o 438 000 000 000 kilogramów.

Bez obsługi technicznej i paliwa większość elektrowni (elektrownie atomowe i turbiny wiatrowe) przestanie wytwarzać energię elektryczną.

Na Zachodzie Ameryki generatory przy Zaporze Hoovera uruchamiane są strumieniem wody z jeziorem Mead, dlatego zapora może pozostawać bez nadzoru przez kilka miesięcy albo nawet lat.

Las Vegas, zasilane przez tę elektrownię, zostanie być może jedynym jasnym miastem, widocznym z kosmosu.

Po 48 godzinach od zniknięcia, pompy przestaną odsysać wodę z podziemnych tuneli i systemów metro, co doprowadzi do ogromnych zalań.

Najgorzej wyjdzie na tym nowojorskie metro. Najdłuższe na świecie. Długość torów wynosi: tysiąc trzysta pięćdziesiąt pięć kilometrów. A ogólna liczba stacji – czterysta sześćdziesiąt osiem.

Po tym, jak systemy chłodzenia elektrowni atomowych przestaną działać, w niektórych elektrowniach atomowych wystąpią wybuchy. Obecnie trzydzieści jeden państw na świecie otrzymuje energię ze 192 elektrowni atomowych.

Już po kilku dniach od zniknięcia człowieka, wiele zwierząt domowych i gospodarskich umrze z braku wody i pożywienia. Wyobraźcie sobie tylko, ile zwierząt domowych jest na świecie!

Liczba zwierząt – szkodników, zamieszkujących ludzkie domy (myszy, szczurów i karaluchów) znacznie się zmniejszy, a być może nawet w ogóle znikną. Oprócz karaluchów! A czy wiedzieliście o tym, że wcześniej, jeszcze przed pojawieniem się człowieka, z karaluchami walczyły dinozaury!?

Bez obsługi technicznej metalowe konstrukcje zaczną niszczeć z powodu korozji.

Zakłady przemysłowe przestaną zanieczyszczać środowisko. Powietrze, woda i ziemia staną się czystsze. Zniknie zagrożenie globalnym ociepleniem.

Obecnie 1% powierzchni naszej planety pokrywa warstwa asfaltu. Ale już po 25 latach większość miast całkowicie obrośnie roślinnością albo zostanie zasypane piaskiem.

Ostatnie wydanie “czerwonej księgi zwierząt” zawiera 226 gatunków i 79 podgatunków ssaków, 181 gatunków i 77 podgatunków ptaków, 77 gatunków i 21 podgatunków gadów, 168 gatunków i 25 podgatunków ryb.

Większość zagrożonych wymarciem gatunków roślin i zwierząt całkowicie odbuduje swoją populację, ponieważ nie będzie zagrażających im ludzi.

Mniej więcej po roku od zniknięcia człowieka sztuczne satelity, krążące wokół Ziemi, opuszczą swoje orbity i zaczną spadać, tworząc na niebie przedziwny “deszcz spadających gwiazd”. A wiadomo, że jest ich 15 500! To się nazywa deszcz meteorytów!

Po jakimś czasie drewniane domy zostaną doszczętnie zjedzone przez termity. Ale sobie poużywają!

Na świecie istnieje około 300 gatunków owoców i mniej więcej 50 warzyw. Ale już po 2 dziesięcioleciach bez udziału człowieka na drzewach owocowych będą rosły dzikie owoce. Uprawy warzyw również “zdziczeją”.

Po kilkuset latach od zniknięcia ludzi, dojdzie do redystrybucji gatunków, bo niektóre zwierzęta, które uciekną z ogrodów zoologicznych, będą mogły tworzyć nowe dzikie populacje w miejscach, w których nigdy wcześniej naturalnie nie występowały.

Oceany będzie zasiedlało ponad 20 000 gatunków ryb i innych przedstawicieli morskiej fauny i flory, prawie tyle, ile było zanim ludzie bezwzględnie zaczęli eksploatować wodne bogactwa.

Jedynym świadkiem naszego istnienia po upływie 100 lat od zniknięcia będą nasze budowle, wykonane z kamienia, takie jak piramidy w Egipcie, Wielki Mur Chiński i Mount Rushmore. Cała reszta zniknie.

Jak bardzo realny wydaje się wam taki scenariusz?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close