HistoriaWiedza

Co stanie się, jeśli dojdzie do wojny nuklearnej?

Sytuacja na świecie jest niestabilna, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecność broni jądrowej w magazynie państw będących w konflikcie. Co się stanie, gdy rozpocznie się wojna nuklearna?

Oto ona – eksplozja nuklearna! Masz kilka opcji.

– Po pierwsze: spójrz bezpośrednio na epicentrum wybuchu jądrowego. To będzie epicki spektakl. Jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek zobaczysz takie rzeczy, ponieważ, najprawdopodobniej, staniesz się ślepy i ogólnie nie będziesz żył długo.

– Po drugie: Staraj się przeżyć, korzystając z naszych informacji o niszczycielskich czynnikach wybuchu jądrowego.

W wyniku wybuchu jądrowego o średniej mocy – 10-100 kiloton, powstaje ognista kula o średnicy 500-1000 m, a wysokość jądra atomowego w tym samym czasie sięga 12 km. Strefa o promieniu około 1 km od epicentrum stanie się strefą całkowitego zniszczenia.

Jeśli uderzenie nuklearne zostanie wykonane przy użyciu bomby o mocy 100 megaton, całkowita strefa zniszczenia będzie miała promień około 35 km, poważne zniszczenie – około 50 km, a w odległości około 80 km niezabezpieczeni ludzie doznają oparzeń trzeciego stopnia.

Każdy, kto znajduje się w odległości 800 metrów od źródła wybuchu, umiera natychmiast. Szanse przeżycia w takiej odległości od epicentrum wynoszą tylko 10%. Wśród tych, którzy są w promieniu 3200 m – połowa przetrwa.

Czy z zaskoczenia lub strachu otworzyłeś usta? Świetnie! Nie zamykaj ich , ponieważ dźwięki towarzyszące wybuchowi nuklearnemu mogą powodować pęknięcie błony bębenkowej.

A teraz gleba rozgrzana do 10 milionów stopni zaczyna parować i rozpraszać się, po czym spadnie na ziemię, tworząc strefy skał i gruzu.

W radioaktywnej chmurze, która powstaje po wybuchu, około 90% radioaktywności cząstek unoszonych w powietrzu jest skoncentrowanych. Stopniowo osiedlają się na powierzchni Ziemi w miarę przesuwania się chmur, infekują teren i wody gruntowe, powodując chorobę popromienną u ludzi.

Ta chmura porusza się bardzo szybko. Przy eksplozji na szerokości 40 ° rozproszona radioaktywna chmura może przemieszczać się po całym świecie i ponownie przejść przez miejsce eksplozji.

Silna fala uderzeniowa niszczy budynki i wszystko co stanie na jej drodze, ludzie nie będą mieli łatwej ucieczki.

Impuls elektromagnetyczny wyłącza urządzenia elektryczne i linie energetyczne, zakłóca komunikację radiową.

Promieniowanie penetrujące dotyka ludzi w odległości 2-3 km od miejsca eksplozji. Działa jonizująco i uszkadzająco na cząsteczki ludzkiej tkanki, powodując choroby popromienne i mutacje. Dodaj do tego niszczenie niebezpiecznych sektorów przemysłu, wielkie pożary i panikę.

A teraz wyobraź sobie, że w czasie wojny wybuchnie 10-20, a nawet 50 głowic nuklearnych!

150 megaton pary, sadzy i pyłu wzrośnie z powierzchni ziemi i zawisną w stratosferze, blokując dostęp światła słonecznego na planetę przez kilka lat.

Ziemia po wojnie nuklearnej zostanie wypalona i zdewastowana.

Nadejdzie zimna i głodna zima nuklearna, prawie całe życie umrze, a planeta zamieni się w ogromny lodowiec.

Tylko te nieliczne szczęśliwe osoby, które oglądały nasz film na czas i zdołały zbudować podziemny bunkier, będą w stanie przetrwać!

Hej! Wyjdź z bunkra! Wojna nuklearna się skończyła i jesteś jednym z niewielu, którzy przeżyli na Ziemi! A teraz możesz spokojnie podziękować nam w komentarzach!

Życzymy pokoju na całym świecie!

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close