CiałoWiedza

Czy jesteś psychopatą? Sprawdź i się dowiedz!

Myślicie, że psychopata powinien wyglądać właśnie tak – jak agresywny niszczyciel? To błąd.

Według badań, średnio od 1 do 4% populacji naszej planety stanowią psychopaci. A wśród kadry zarządzającej i polityków ten wskaźnik może osiągać nawet 21%.

W medycynie “psychopatia” to zaburzenie osobowości, w którym człowiek jest impulsywny, nie jest w stanie nawiązywać bliskich relacji z innymi ludźmi i ignoruje normy społeczne, w tym również te, o których opowiadaliśmy w naszym wideo o zakazach i tabu.

Niebezpieczne jest to, że psychopaci mogą być ukryci – czyli nie jawni. Możliwe, że psychopatą jest twój kolega ze studiów, z pracy, najbliższy przyjaciel… albo nawet ty sam. Czy jesteś gotowy, żeby przejść test, który sprawdzi, czy masz cechy psychopaty?

Udowodniono, że psychopatom obca jest empatia – po prostu nie działają u nich te sieci neuronowe, które odpowiadają za współczucie.

To zaskakujące, ale psychopaci, kiedy założą “maskę normalności”, potrafią być czarujący, a nawet mogą stać się duszą towarzystwa.

Chociaż psychopaci fizycznie nie są w stanie odczuwać uczuć wyższych, doskonale potrafią udawać emocje – na przykład, miłość i litość.

Na początku rozmowy psychopata, jak kameleon, będzie odzwierciedlać wasze nadzieje, marzenia, lęki, tworząc pełne zaufania relacje.

Przy tym szczere emocje innych osób psychopaci wykorzystują po to, żeby nimi manipulować.

Do tego te manipulacje są na tyle sprytne, że nawet mądrzy ludzie przez całe lata nie mogą zrozumieć, że są po prostu wykorzystywani.

A przy tym psychopaci to osobowości egocentryczne, które pragną dominować, mają skłonność do przemocy i do osiągnięcia swoich celów wykorzystują niemoralne metody.

Żeby dostarczyć sobie niezbędnych ostrych wrażeń, psychopaci celowo prowokują konflikty, a później stawiają się w roli ofiary.

A prawdziwej ofierze wmawiają poczucie winy i wykorzystują ją jako jeszcze jedno narzędzie do manipulacji.

Za to dla samych psychopatów poczucie winy i wyrzuty sumienia są czymś nieznanym. Tak samo, jak poczucie odpowiedzialności za swoje czyny.

Dlatego psychopaci to potencjalni przestępcy i statystycznie mniej więcej 25% więźniów posiada cechy psychopatyczne.

MRI – skanowanie mózgu psychopatów wykazało, że podejmują oni krótkowzroczne, impulsywne decyzje. Czyli, psychopaci nie mają dalekosiężnych planów.

Oprócz tego, wszyscy psychopaci to patologiczni kłamcy, a wielu z nich prowadzi burzliwe życie seksualne.

Nie zauważyłeś u siebie cech psychopaty? To normalne, w końcu psychopata nigdy nie zgadza się ze swoją diagnozą!

I pamiętajcie, psychopaci są wszędzie, a w psychiatryku – tylko ci, którzy wpadli.

Oceńcie swoich znajomych pod kątem tych cech i napiszcie nam, czy w waszym otoczeniu są ludzie z cechami psychopaty?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close