HistoriaWiedza

Dlaczego jeszcze nie wynaleziono wehikułu czasu?

Każdy ma doskonałą zdolność podróżowania w czasie. To prawda, do tej pory tylko w swojej głowie. Ale wraz z utworzeniem wehikułu czasu jest wiele trudności.

Einstein uważał, że możliwe jest podróżowanie w czasie z bardzo szybkim ruchem w przestrzeni – w rzeczywistości im szybciej się poruszamy, tym wolniejszy czas.

A jeśli poruszamy się szybciej niż prędkość światła, wtedy czas zaczyna iść w przeciwnym kierunku i w ten sposób jesteśmy w przeszłości.

Wyzwaniem jest, jak przyspieszyć do wymaganej prędkości? W końcu, podczas przyspieszania, będziesz musiał zmierzyć się z przeciążeniem, które zwiększy twoją masę i będzie wymagało nieskończonej ilości energii do poruszania się z taką prędkością, którego nawet elektrownia atomowa nie może zapewnić.

Słynnym paradoksem podróży w czasie jest „Paradoks zabitego dziadka”. Chodzi o to, że jeśli przneiesiesz się w tył i zabijesz swojego dziadka, to nie narodzisz się w teraźniejszości.

Ale jeśli nie jesteś obecny, nie wejdziesz w przeszłość, nie zabijesz swojego dziadka, a narodzisz się.

Istnieje również hipoteza o bezpieczeństwie czasu, którą wymyślił Stephen Hawking.

Chodzi o to, że początkowe i końcowe zatrzymania podczas podróży wzdłuż krzywej czasu nie mogą się pokrywać, to znaczy, że nie jest to zamknięta krzywa.

Dlatego, nawet jeśli możesz dostać się do tego dnia z przeszłości, kiedy koledzy ze szkoły dokuczają twojej rodzinie to i tak nie będziesz miał możliwości powrotu.

Nie staniesz się podróżnikiem w czasie, ale po prostu znikniesz z teraźniejszości.

Możliwe, że tak zwane „tunele czasoprzestrzenne” staną się sposobem podróżowania w czasie.

Teoria ich istnienia polega na tym, że czasoprzestrzeń może być złożona jak kartka papieru, w której warstwy przylegają do siebie.

Dlatego będąc na najwyższej warstwie, gdzie jesteś zmuszony do zamiatania podwórek, ponieważ opuściłeś uniwersytet, będziesz mógł przebić te warstwy, zanurkować z prędkością światła do powstałej dziury i zdobyć dyplom.

Ale nie zapomnij o zmianach w „pętli czasu”. Kiedy powrócisz do przeszłości i heroicznie zapobiegniesz narodzinom Hitlera, a potem znów znajdziesz się w naszych czasach i będziesz się tym chwalił, nikt cię po prostu nie zrozumie – w końcu nigdy nie było Hitlera i nikt o nim nie słyszał.

Ponadto, jeśli twoja wehikuł czasu jest zasilany energią elektryczną, a w odległej przeszłości nie ma elektryczności, to jak wrócić?

A jednak niektórzy uważają, że wehikuł czasu dzisiaj może istnieć w tajnych laboratoriach służb specjalnych lub w piwnicy jakiegoś szalonego naukowca.

Czy myślisz, że wehikuł czasu przyniesie korzyści ludzkości lub ją zniszczy?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close