Jedzenie

Dlaczego mięso jest zarówno najgorszą i najlepszą rzeczą na świecie?

Jeśli myślisz, że krowa daje mleko i mięso, to się grubo mylisz! I jedno i drugie jest po prostu z niej zabierane.

Niektórzy spożywający mięso argumentują na korzyść mięsa w diecie krów i drobiu. Przecież jedzą siano, trawę, warzywa, zboża.

Tak więc kurczak i wołowina to wyjątkowy sposób na wprowadzenie wszystkich tych roślin i warzyw do organizmu.

Ponadto mięso doskonale zaspokaja głód i wielu ludzi lubi ten smak.

Co mówią mięsożercy, jeśli wzywają do zmniejszenia konsumpcji mięsa, a nawet porzucenia go w ogóle?

Po pierwsze, około 37% metanu i 9% dwutlenku węgla, które wywołują efekt cieplarniany w atmosferze, są wynikami czynności oddechowych i trawiennych krów i innych zwierząt.

Jeśli zredukujesz spożycie mięsa znacznie mniej dwutlenku węgla zostanie uwolnione do atmosfery niż obecnie.

Wiele drogocennej słodkiej wody jest zużywane do hodowli zwierząt. Tak więc do wyprodukowania jednej porcji wołowiny potrzeba około 7000 litrów wody. Około tej samej ilości wody pochłania osoba, która bierze prysznic codziennie przez sześć miesięcy.

Przy okazji, w USA około 90% wszystkich uprawianych soi, 80% kukurydzy i 70% zboża jest karmionych żywym inwentarzem, którego nie można nazwać racjonalnym spożywaniem pokarmu roślinnego.

W bazach tucznych, gdzie hodowane są zwierzęta gospodarskie i drób, stężenie zwierząt gospodarskich na metr kwadratowy jest wyjątkowo wysokie.

Tak więc, krowy stoją na podstawie solidnej żywej wagi, do kolan w gnoju, w otoczeniu pasożytów i absorbują wysoko skoncentrowaną paszę zamiast zielonej trawy.

Aby zapobiec śmiertelności w takich warunkach, do diety zwierząt dodaje się antybiotyki i pestycydy, a do przyspieszania wzrostu zwierząt gospodarskich stosuje się hormony.

Cała ta „chemia” pozostaje w mięsie, a dostanie się tego pokarmu do ludzkiego organizmu wywołuje różne choroby.

Inne problemy związane z nowoczesną hodowlą zwierząt obejmują zanieczyszczenie gleby i wód gruntowych, a także tworzenie „martwych stref” w zanieczyszczonych zbiornikach wodnych.

I metody uboju zwierząt gospodarskich, z których najczęściej stosowanymi są uderzenie młota, tłumienie elektryczne, porażenie prądem, cięcie tętnicy szyjnej, przynoszenie cierpienia zwierzętom. Powoduje to czasem masowe protesty obrońców zwierząt na całym świecie.

Kura jest prawdopodobnie najbardziej nieszczęśliwym stworzeniem na Ziemi – jest spożywana zarówno przed urodzeniem, jak i po śmierci.

Mamy nadzieję, że w przyszłości ludzie dowiedzą się, jak ulepszać krowy i kurczęta, aby otrzymać od nich mięso bez okrutnych metod. Lub znaleźć sposób na zastąpienie mięsa w naszej diecie.

Chociaż Japonia uprawia już specjalną hodowlę krów, które trzymane są w prawie hotelowych warunkach, jedzą żywność ekologiczną i przechodzą kurs masażu z nacieraniem skóry japońską wódką. To prawda, że koszt wołowiny w tym samym czasie wynosi tam około 350 USD za kilogram.

Jako jedna z alternatyw dla mięsa, futuryści nazywają owady. Niektóre firmy produkują nawet batoniki z chrząszczy i koników polnych.

Czy jesteś gotowy całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa, lub przynajmniej zmniejszyć jego ilość w diecie? Czy zgadzasz się zastąpić wołowinę owadami?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close