CiałoHistoriaWiedza

Dlaczego niektórzy mężczyźni nie mają brody?

Mówią, że broda nadaje męskości. Ale niestety nie wszyscy mężczyźni mogą pochwalić się gęstą brodą ..

Wielu mężczyzn uważa brodę za część pradawnej natury … A może po prostu byli zbyt leniwi, by się golić, a to właśnie pasuje do dzisiejszej mody.

W okresie dojrzewania i aktywnej produkcji hormonu testosteronu u chłopców wzrasta ilość i gęstość włosów na twarzy.

Następnie włosy stają się prawdziwym włosiem. Średnio męska broda składa się z około 30000 cebulek włosowych.

Średnie tempo wzrostu brody wynosi 1-2 cm na miesiąc. A jeśli nigdy się nie ogolisz, długość twojej brody pod koniec życia może wynosić nawet 8 m.

Jednak broda rośnie u każdego inaczej. Dla kogoś hodowanie brody zajmuje tydzień, dla kogoś trwa kilka miesięcy, a niektórzy w ogóle nie mogą zapuścić brody. Jakie czynniki mogą przeszkodzić ci w zostaniu właścicielem brody?

1. Wiek. Albo nie osiągnąłeś jeszcze wieku, w którym zaczyna rosnąć broda. Albo jesteś już za stary – ponieważ z czasem włosy na twarzy stają się cieńsze lub zupełnie znikają.

2. Problemy z hormonami. Hormonalne zakłócenia w ciele mogą powodować brak owłosienia na męskiej twarzy. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Co zaskakujące, ten sam pierwiastek chemiczny, dihydrotestosteron (DHT), odpowiada również za tempo wzrostu brody i łysienia.

DHT zabija mieszki włosowe na głowie i stymuluje wzrost włosów w obszarze wąsów i brody. Dlatego wielu mężczyzn ze wspaniałą brodą jest łysych.

3. Genetyka. Jeśli twój dziadek i tata mieli duże gęste brody to istnieje duża szansa że ty również będziesz taką miał.

4. Stres i depresja. Więc przestań się smucić i zapuść brodę!

5. Innym powodem braku brody lub jej nierównomiernego wzrostu jest niewłaściwe golenie, podczas którego struktura włosów jest zaburzona.

W przypadku braku problemów zdrowotnych możliwe jest zintensyfikowanie wzrostu brody za pomocą witamin, odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej, pobudzania produkcji testosteronu i używanie olejkó (łopian, amly).

Jeśli broda wciąż nie chce się rozwinąć, wtedy przeszczep włosów może ci pomóc – takie operacje są obecnie bardzo popularne.

I nie zapominaj o ostrożności, podziwiając męską brodę. W starożytności dotykanie czyjejś brody uważano za poważną zniewagę, za którą mogliby walczyć!

Co myślisz o gęstej brodzie?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close