CiałoWiedza

Jaka pozycja jest najbardziej szkodliwa dla snu?

Według statystyk, najbardziej popularnym zajęciem przed snem jest policzenie, ile godzin będziemy spać, jeśli teraz zaśniemy.

Ważny jest nie tylko czas snu, ale także pozycja, w której śpisz.

Spanie na brzuchu uważa się za najbardziej niebezpieczną pozycję. Przede wszystkim kręgosłup w takiej pozycji dalej jest obciążony zamiast wypoczywać ponieważ taka pozycja jest nienaturalna dla jego budowy.

Obrócenie szyi na jedną lub drugą stronę i nienaturalne położenie odcinka szyjnego kręgosłupa może spowodować ucisk nerwu i ból szyi.

Ponadto ta pozycja powoduje ucisk tętnic kręgowych. Biegną wzdłuż kręgosłupa i odpowiadają za potylicę, która odpowiada za koordynację, słuch i wzrok. W związku z tym dopływ krwi do tych części mózgu będzie utrudniony.

W pozycji na brzuchu ciężar ciała naciska na krawędzie i przeponę, dlatego trudniej ci oddychać, więc wpływa to na działanie organizmu.

Szczególnie niebezpieczny jest sen na brzuchu dla kobiet w ciąży, ponieważ w tej pozycji pogarsza się przepływ krwi, utrudnione jest dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do płodu.

Kiedy śpisz na brzuchu, wzrasta nacisk na narządy wewnętrzne, co może prowadzić do dysfunkcji seksualnych u mężczyzn i kobiet.

Kolejnym powodem, dla którego nie należy spać na brzuchu, co jest szczególnie istotna dla wielu kobiet, jest postawa, która prowadzi do powstawania zmarszczek i obrzęku na twarzy.

Po spaniu na brzuchu możesz odczuwać napięcie w szyi i stawach, ból pleców, mrowienie w kończynach.

Nawet yogini wierzą, że sen na żołądku blokuje czakre i obniża ludzką świadomość do poziomu zwierząt.

Jedynym wskazaniem do spania na żołądku jest pęcznienie ze zwiększonego tworzenia się gazu. Właśnie dlatego dzieci z kolką układają się na brzuchu.

Jeśli pozycja na brzuchu – jest twoją ulubioną i nie możesz jej porzucić, wtedy połóż dodatkową poduszkę między brzuchem i miednicą. Zmniejszy to obciążenie kręgosłupa.

Ale jeszcze lepiej jest spać na boku lub plecach i mieć spokojny sen. A jeśli jesteś torturowany przez bezsenność – weź środek przeczyszczający.

W zaśnięciu oczywiście nie pomoże, ale przynajmniej nie będziesz się nudzić.

Napiszcie nam, w jakiej pozycji lubicie spać?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close