HistoriaWiedza

Język kłamstwa: jak i kiedy go używamy?

Zdolność do oszukiwania rozwija się u czteroletnich dzieci i trwa przez całe życie.

Osoba, która nigdy nikogo nie okłamała, najprawdopodobniej jest już martwa lub nigdy nie istniała.

Kłamią wszyscy. Jednak częstotliwość, skala kłamstwa, przyczyny i konsekwencje mogą być bardzo różne.

Najczęściej oszukujemy samych siebie, podnosząc naszą samoocenę i tworząc różne iluzje dla wygodniejszego życia. Ale bądźcie ostrożni: prędzej czy później to samo-oszustwo zamienia się w kłamstwo, które mówicie innym.

W 80% przypadków, kłamstwa dotyczą samego autora. Używa ich on aby uniknąć kłopotliwych sytuacji lub konfliktów, zachować twarz, chronić bliskich, unikać kary, zyskać coś, osiągnąć prawdę, chronić siebie i swój wewnętrzny świat.

Większość zdrowych ludzi kłamie, utrzymując logiczny łańcuch i wyraźnie rozumiejąc cele, które chcą osiągnąć poprzez oszustwo.

Ale istnieje patologiczne kłamstwo – obsesyjne pragnienie kłamania i manipulowania innymi bez obiektywnego powodu i celu. Tacy patologiczni kłamcy, mogą nawet przekonać wariograf, że prawda nie istnieje.

Przemówienia polityków, statystyki, sprawozdania finansowe i informacje w mediach można przypisać niektórym rodzajom kłamstw.

A największym kłamstwem XXI wieku jest cytuję: „Przeczytałem i akceptuję warunki umowy użytkownika”.

Ponieważ każdy kłamie, musisz nauczyć się jak rozpoznawać kłamstwo za pomocą pewnych zewnętrznych znaków, w tym:

– Zwiększone pocenie się i częste lizanie warg z powodu suchości w ustach.
– Ciężki oddech, kłamstwo zwykle mówi się przy wdechu i bez pełnego wydechu.
– Drżący głos, kaszel lub chichot.
– Drapanie nosa, szyi, uszu, ściąganie kołnierzyka, głaskanie gardła i zakrywanie ust ręką.

Nawiasem mówiąc, badania wykazały, że istnieje związek między kłamstwem a zdrowiem psychicznym i fizycznym. Kiedy badani codziennie kłamali trzy razy mniej, byli mniej podatni na depresję, mniej cierpieli na bóle głowy i bóle gardła.

Jednocześnie dobre kłamstwo jest sztuką, która łączy umiejętności aktorskie, umiejętności matematyczne, elastyczność umysłu i pamięć.

A kłamstwo to rodzaj publicznego kleju. Jeśli zaczniemy komunikować się z każdym absolutnie szczerze, społeczeństwo może sie rozpaść.

Nie wierzysz? Spróbuj tylko jeden dzień, aby mówić tylko prawdę, a wieczorem będziesz bezrobotny, bez rodziny, samotny, cholerny i porzucony niepełnosprawny, leżący na OIOM’ie.

Kłamstwo w imię dobrej sprawy? Czy to jest dobre?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close