CiałoWiedza

Najpotężniejszy ból, jakiego może doświadczyć człowiek

Wszyscy ludzie, z rzadkimi wyjątkami, znają ból. To nieprzyjemne uczucie jest naturalną reakcją organizmu na uszkodzenie jego tkanek, problemów z komórkami nerwowymi lub negatywny wpływ zewnętrzny.

Ale czasami ból staje się nie do zniesienia i nie każdy może go znieść. Chcesz wiedzieć, jaki jest najsilniejszy ból?

Zacznijmy od zerwania najsilniejszego i najdłuższego ścięgna w ludzkim ciele – ścięgna Achillesa. Takie obrażenia nie są rzadkie wśród sportowców, a ból w tym przypadku jest porównywalny do rany postrzałowej. Kiedy złamiesz ścięgno Achillesa, będziesz potrzebował chirurgii i długoterminowej rehabilitacji.

Do niedawna kolejny rodzaj silnego bólu mógł być odczuwany tylko przez kobiety – to ból przy narodzinach dziecka. Jednak urządzenia opracowane przez naukowców, naśladowców bólu porodowego, pozwoliły męskim ochotnikom poczuć to na sobie. Zgodnie z ich opisem ból jest bardzo podobny do równoczesnego złamania 20 kości.

Jednak jednym z najsilniejszych odczuć bólowych dla mężczyzn jest cios w krocze. Taki ból może być bardzo nieprzyjemny!

Para małych nerek może powodować silny ból, jeśli tworzą się w nich kamienie – złogi soli, kwasu moczowego i cysteiny, które mogą osiągnąć 15 cm średnicy. Mniejsze kamienie mogą wydostać się samodzielnie, a usunięcie większych będzie możliwe jedynie chirurgicznie.

Jednak przy niektórych nieznośnych bólach medycyna jest bezsilna. Należą do nich bóle klasterowe, których przyczyny i metody leczenia nie są jeszcze znane lekarzom. Bóle klasterowe są zwykle zlokalizowane za gałkami ocznymi, a ci, którzy ich doświadczyli, deklarują, że taki ból może prowadzić do samobójstwa.

Kompleksowy zespół bólu regionalnego nie zawsze jest leczony. W tej chorobie receptory bólu w twoim ciele wydają się szaleć, powodując silny obrzęk tkanek (zwykle kończyny) i straszliwy ból.

W niektórych przypadkach amputacja kończyny jest jedynym sposobem na uwolnienie pacjenta od nieznośnego bólu.

Palacze są najbardziej narażeni na tę chorobę. Więc nie zbliżaj się do papierosów i pilnie zaszczep się przed tężcem, jeśli twoi rodzice jeszcze nie zaprowadzili cię do przychodni..

Dlaczego? Ponieważ infekcja bakteryjna tężca, której możemy się nabawić poprzez nadepnięcie na zardzewiały gwóźdź, powoduje nieznośnie bolesne skurcze, szczególnie w obszarze mięśni twarzoczaszki.

Czy boisz się rekinów?! To lepiej uważaj na Szkaradnicę bo, jeśli ugryzie, wstrzykuje ona do organizmu neurotoksynę, która powoduje nieznośny ból, konwulsje i paraliż. A jeśli ugryzienie ma miejsce w klatce piersiowej lub brzuchu, to prawie nie ma szans na przeżycie.

Czy słyszałeś przerażające historie o ludziach którzy przeżyli uderzenie pirouna? Te same odczucia można doświadczyć bez pomocy błyskawicy – wystarczy zapalenia nerwu trójdzielnego, co powoduje silny ból twarzy. Ten ból staje się nieznośnie bolesny podczas zginania lub obracania głowy.

Ostry ból pulsacyjny, którego nie można tolerować, może być również spowodowany ropniem zęba – jest to ropienie w obszarze korzenia zęba z powodu infekcji. Ból mija po odpowiednim leczeniu u dentysty. Chociaż, gdy widzisz rachunek za leczenie od dentysty, to znowu możesz poczuć się źle.

Najsilniejszy fizyczny ból odczuwa osoba, która została zaatakowana przez drapieżcę – lwa, tygrysa lub niedźwiedzia. Ból w tym przypadku okazuje się być wieloaspektowy i wieloogniskowy – w końcu ludzkie ciało jest dosłownie rozdarte na kawałki, poważnie uszkadzając różne tkanki.

Ale nie tylko duże drapieżniki mogą powodować straszliwy ból. Istnieje taka mrówka która, po ugryzieniu, uwalnia truciznę w ranę, która jest najbardziej toksyczna wśród trucizn owadów. Ta trucizna powoduje paraliż i impulsy falowe gorącego piekielnego bólu.

Trucizna trwa 24 godziny i może spowodować śmierć osoby. Cieszmy się więc, że nie jesteście z plemienia brazylijskiego, gdzie dla celów rytualnych poddają się mrowinom.

Opowiedz o przypadku w którym doświadczyłeś najgorszego bólu w swoim życiu?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close