CiałoJedzenie

Śmiertelna dawka codziennych produktów

Czy zaczynasz dzień przy filiżance kawy lub herbaty, a po kolacji twoją przekąską będzie banan? Czasami zwykłe jedzenie, które wydaje się być tak bezpieczne, może zabić! Cały szkopuł tkwi w dawce!

Zacznijmy od wody. Przeciętna osoba dziennie przyjmuje 2-3 litry płynów. Ale jeśli ilość wody spożywanej do organizmu wzrośnie do 6-7 litrów dziennie, nastąpi zatrucie wodą.

Nerki nie będą w stanie usunąć całego moczu z organizmu, stężenie soli spadnie, a woda zacznie wypełniać środowisko wewnątrzkomórkowe, co doprowadzi do niewydolności wielonarządowej, obrzęku mózgu, płuc oraz bolesnej śmierci.

Wiele osób wie, że nikotyna jest trucizną. Jego śmiertelna dawka wynosi 1 mg na kilogram ciała. Aby dostać taką dawkę nikotyny, musisz natychmiast zapalić około 100 papierosów…

…Lub zjeść kilkaset kilogramów pomidorów, ziemniaków, papryki lub bakłażana, które również zawierają tę „papierosową” truciznę.

I pamiętaj, że kropla nikotyny zabija konia, a filiżanka kawy łatwo zabija nawet klawiaturę!

Śmierć będzie gwarantowana również tobie ważącemu 70kg jeśli wypijesz 70 filiżanek kawy.

Herbata jest również szkodliwym płynem. A wszystko dlatego, że zawsze są też kanapki, ciasta i słodycze, które prowadzą do otyłości w jego towarzystwie.

Nie zalecamy angażowania się w czekoladę: jeśli zjesz 85 tabliczek czekolady istnieje wysokie ryzyko śmierci.

Śmiertelna dawka bananów to 480 sztuk. Więc nie bądź chciwy i po zjedzeniu 479, przestań.

Kolejnym niebezpiecznym produktem jest zmielony pieprz. Jeśli zdecydujesz się zjeść 29 łyżeczek takiej przyprawy, twoje ciało czeka na odwodnienie, a ty – na szybką śmierć.

Wszyscy wiedzą, że sól jest niezbędna dla naszego ciała. Ale jeśli naraz przyjmiesz 250 g soli, wtedy twoje ciśnienie krwi gwałtownie wzrośnie, twoje nerki ulegną rozpadowi, nastąpi obrzęk mózgu i płuc, co doprowadzi do śmierci.

Z pewnością widziałeś ziemniaki z zieloną skórką. Takie rośliny okopowe zawierają niebezpieczną substancję – solaninę, a aby uzyskać śmiertelną dawkę, wystarczy jeść tylko 25 ziemniaków.

Nawet początkowo przydatne witaminy mogą być śmiertelne, jeśli ich dawka jest zbyt duża.

Na przykład, jeśli weźmiesz 20 mg żelaza lub 3000 mg witaminy A na każdy kilogram swojej wagi, to śmierć jest prawie nieunikniona.

Nawet ukochana witamina C może uszkodzić żołądek i nerki, jeśli raz przyjmiesz dawkę większą niż 2000 mg.

Co za dużo, to nie zdrowo? Tak czy nie?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close