HistoriaWiedza

Teleport: co by było, gdyby go wynaleziono?

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy bardzo by się chciało, żeby teleportacja przestała być fantazją i stała się rzeczywistością.

Naukowcy intensywnie pracują nad technologiami przenoszenia obiektów w przestrzeni, ale jeżeli rzeczywiście wynajdą teleport, to zmieni się i twoje życie, i cały świat.

Zacznijmy od tego, że klasyczna teleportacja zakłada zniszczenie obiektu (w gruncie rzeczy – jego zabicie), zapisanie jego cech, ich przesłanie i odtworzenie w innym miejscu.

Ale czy człowieka odtworzy się dokładnie takiego, jakim był na początku?

A jak na drugim końcu teleportu nieprawidłowo cię odbudują i okaże się, że masz trzy ręce i pępek zamiast głowy?

Albo podczas teleportacji na poziomie molekularnym stopisz się ze swoim psem?

Jeżeli jednak technologia teleportacji będzie mogła obyć się bez wstępnego etapu zniszczenia, to gdzieś w innym miejscu po prostu pojawi się twój sobowtór, czyli formalnie to już będzie klonowanie.

Po wynalezieniu teleportu niepotrzebne staną się samoloty, pociągi, statki i inne mechaniczne środki transportu.
To znaczy, że poprawi się ekologia…

… a rano nie będziesz musiał stać w korkach. Zamiast tego, być może, będziesz stawał w kolejce do terminali teleportacyjnych.

Chociaż ten problem się rozwiąże, kiedy zaczną produkować mini-teleporty do indywidualnego użytku.

Jednak zredukowanie przemysłu ciężkiego i samochodowego negatywnie wpłynie na gospodarkę wielu państw i wywoła masowe bezrobocie.

Dobrą rzeczą jest to, że z teleportem zawsze będziesz mógł szybko przenieść się do kraju, w którym warunki zatrudnienia i zarobki są lepsze.

Chociaż, posiadając teleport, spokojnie można mieszkać w opuszczonej wioseczce w górach i w ciągu sekundy znaleźć się w pracy w metropolii na drugim końcu kraju.

Dzięki teleportacji będziesz mógł bez przeszkód podróżować po świecie bez długich lotów i wydatków na bilety lotnicze.

Chociaż możliwość teleportacji obniży aktywność fizyczną ludzi, co może doprowadzić do atrofii mięśni i otyłości. Dlatego polecamy obejrzeć nasze wideo o tym, co przyczynia się do rozwoju mięśni.

Po stworzeniu teleportów na obsłudze dróg można będzie zaoszczędzić miliardy dolarów.

Chociaż trzeba będzie kontrolować, żeby zaoszczędzonych miliardów urzędnicy nie teleportowali na swoje zagraniczne konta.

Granice państw znikną, a nowy rząd wspólnej Ziemi będzie musiał podjąć działania, żeby masowe wędrówki przez portale nie doprowadziły do chaosu, awarii teleportów i nieszczęśliwych wypadków.

Poza tym, możliwość przeniesienia się w dowolne miejsce galaktyki w ciągu paru chwil znacznie ułatwi badania kosmosu i kolonizację oddalonych planet.

Tak w ogóle, jest nadzieja, że teleportacja zmieni twoje życie na lepsze.

Dlatego my niecierpliwie czekamy na dostępną dla każdego teleportację, a Wy?

Dokąd byście się teleportowali, gdybyście mieli taką możliwość?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close