HistoriaLife Style

Co zrobić jak znajdziesz się na bezludnej wyspie?

Słynny Robinson, wymyślony przez Daniela Defoe, miał swój prawdziwy pierwowzór – żeglarza Aleksandra Silkirka, który żył na bezludnej wyspie przez 4 lata i 4 miesiące.

Wyobraźcie sobie, że również wylądowaliście na bezludnej wyspie, gdzie zawsze jest ciepło, nie ma inflacji, podatków, hałasu i zanieczyszczenia powietrza. Wasz Sen lub wasza katastrofa będzie zależała od tego, jak zaadaptujecie się do nowego otoczenia.

Aby upewnić się, że naprawdę jesteście na wyspie, będziecie musieli wspiąć się na wysokie wzgórze lub drzewo i rozejrzeć się, czy w zasięgu wzroku znajdują się słupy elektryczne, wieże, konstrukcje, dym i inne oznaki ludzkiej obecności.

Upewniając się, że jesteś na wyspie i będziesz musiał przetrwać samemy, zbieraj wszystkie przydatne rzeczy, które pozostały po katastrofie: wrak statku, jedzenie i wszelkie rzeczy, niezależnie od stanu. Powinieneś to zrobić jak najszybciej, dopóki fala nie zabierze tych rzeczy do morza.

Teraz pilnie szukaj świeżej wody. Zwróć uwagę na szlaki przetaczane przez dzikie zwierzęta, udaj się do wodopoju lub miejsc z bujną roślinnością – wskażą źródło wody.

Jeśli nie możesz znaleźć źródła świeżej wody, zbierz wodę deszczową i poranną rosę, zrób parownik, użyj soku z owoców lub z pni drzew.

Nawet jeśli jesteś w gorącym tropiku, będziesz potrzebować ochrony przed deszczem, palącym słońcem i drapieżnikami. Jako tymczasowe schronienie możesz użyć jaskini lub zbudować namiot z liści palmowych.

A teraz będzie świetnie, jeśli możesz rozpalić ogień: płomień ognia podniesie na duchu, wysuszy ci ubrania, pozwoli ci gotować jedzenie, odstraszać dzikie zwierzęta i stać się sygnałem dla przepływających statków.

Jeśli nie masz zapałek lub zapalniczki, użyj szkła z zegarka, okularów, aparatu do rozpalenia ognia lub opanuj metodę tarcia drewna o drewno.

Następny element to odżywianie. Jako pokarm można używać jadalnych roślin, jagód, orzechów, bulw, owoców, ryb a także owadów i robaków, które są źródłem białka.

Ale wędrując przez dżunglę, bądź ostrożny i nie stań się obiadem dla drapieżników.

W wolnym czasie, a będziesz miał go dużo, zajmuj się produkcją wędek, wnyków, łuków i strzał. Wtedy będziesz miał większe szanse na pyszny lunch.

Jeśli spodobała ci się ta wyspa i zdecydowałeś się tu zostać przez długi czas, spróbuj udomowić kilka ptaków, które zniosą jajka lub kozę, która dostarczy ci mleka.

Staraj się angażować w aktywność umysłową, prowadzić kalendarz i komunikować się przynajmniej ze zwierzętami.

Jeśli jesteś mężczyzną, nie zapomnij się ogolić, bo w ciągu kilku miesięcy nie będziesz w stanie znaleźć ust w gęstej brodzie, aby włożyć do niego pokarm.

A jeśli planujesz wrócić do cywilizacji, wyznacz swoją lokalizację na wyspie: ułóż na plaży duże litery SOS, stwórz alarmy sygnałowe z kamieni i gałęzi na wzgórzach, przygotuj ogień sygnalizacyjny.

Czy chciałbyś być na bezludnej wyspie? A jeśli tak, z kim?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close