Life StyleWiedza

W jaki sposób Twój telefon wpływa na Ciebie?

Nawet trzyletnie dziecko może dziś korzystać z telefonu komórkowego. A około 40% dorosłych jest tak uzależnionych od tego gadżetu, że odczuwają brak tlenu, gdy telefon zgłasza krytyczny stan baterii.

Liczne badania potwierdzają że uzależnienie od Internetu i smartfona zmienia skład chemiczny mózgu i prowadzi do „wypalenia” neuronów.

A stosunek neurotransmiterów GABA, które są odpowiedzialne za funkcje hamowania w mózgu, oraz pobudzające neuroprzekaźniki glutaminianowe w przedniej części kory mózgowej stają się takie jak u pacjentów z depresją i chorobami neurodegeneracyjnymi.

Promieniowanie elektromagnetyczne z telefonu komórkowego negatywnie wpływa na twoje zdrowie. Zmniejsza psychiczną i fizyczną wydajność, upośledza pamięć, prowadzi do zaburzeń snu.

Eksperymenty wykazały, że żaby umieszczone w polu elektromagnetycznym po 10 minut zmarły z powodu zatrzymania krążenia, podczas gdy osobniki, które przeżyły, miały niskie tętno.

U szczurów promieniowanie z telefonu komórkowego spowodowało zmiany w pracy serca i doprowadziło do śmierci neuronów w mózgu.

W pierwszych sekundach rozmowy telefonicznej pogorszy się sprawność funkcjonalna nerek, wątroby i ośrodkowego układu nerwowego.

Od 15 sekundach konwersacji alfa i teta rytm aktywności bioelektrycznej mózga jest hamowany.

Nawet dwuminutowa rozmowa przez telefon komórkowy może uszkodzić barierę krew-mózg, co może spowodować wejście toksycznych białek do tkanki mózgowej.

20 lat ciągłego korzystania ze smartfona 3 razy zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów mózgu i 5krotnie zwiększa prawdopodobieństwo zmian w strukturze DNA.

Jeśli masz nawyk podczas rozmowy, aby przycisnąć ramię telefonu do ucha, uwalniając ręce, to wiedz, że w tej pozycji obciążenie kręgów szyjnych rośnie 2-3 razy, co grozi osteochondrozą.

Udowodniono, że kiedy telefon znajduje się w kieszeni spodni mężczyzny, ma to szkodliwy wpływ na nasienie, zmniejszając liczbę plemników i obniżając ich jakość o 30%.

Być może dlatego Levi’s, znana firma, ogłosiła, że opracowuje nowy model dżinsów wykonanych z „antypromiennego” materiału, który ochroni swojego właściciela przed szkodliwym promieniowaniem telefonu komórkowego.

Ale nadal telefon komórkowy stał się stałym towarzyszem milionów ludzi. Jest całkiem prawdopodobne, że wkrótce zostanie wydany telefon, tworzący kompletną iluzję bezpośredniej komunikacji – przeniesie on zapach z ust rozmówcy a nawet mikroby.

Aby zneutralizować negatywny wpływ smartfona na twoje ciało, radzimy zredukować rozmowę do trzech minut, trzymaj smartfon 1-2 cm od ucha i nie zakrywaj górnej części, w której znajduje się antena.

Jak długo ty zazwyczaj rozmawiasz przez swój telefon komórkowy?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close