HistoriaLife StyleWiedza

Co się stanie, jeśli wygrasz na loterii?

Prawie każdy na planecie chce wygrać główną wygraną w loterii, chociaż nie każdy kupuje bilet, aby dać sobie szansę na fortunę.

Czy także uważasz, że po wygranej będziesz żył długo i szczęśliwie? Pewnie tak, lecz pamiętaj że los wielu zwycięzców loterii nie był taki szczęśliwy!

Największy jackpot został wygrany w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych – nagroda wynosiła aż 1.5 mld dolarów, a rekord europejski to wygrana z 2017 roku – 190 milionów euro.

Według statystyk: 69% zwycięzców zmienia miejsce zamieszkania; 7% – postanawia otworzyć własną działalność, a Każdy zwycięzca kupuje dla siebie i swoich bliskich kilka nowych samochodów.

Ale ponad połowa osób, które wygrały miliony na loteriach, po pewnym czasie, stają się jeszcze biedniejsze niż przed wygraną.

Na przykład Evelina Adams ze Stanów Zjednoczonych, która wygrała 5 milionów dolarów w loterii, ponownie znalazła się w tragicznej sytuacji finansowej i mieszkała w przyczepie. Kobieta wyjaśnia to, mówiąc, że wszyscy prosili ją o pieniądze, a ona nie umiała odmówić.

W 1988 William Post wygrał16,5 miliona dolarów. Natychmiast po otrzymaniu pieniędzy jego była dziewczyna poszła się z nim spotkać i i zabrała mu część pieniędzy.

William nazywa swoje wygrane prawdziwym koszmarem, ponieważ wszyscy domagali się od niego pomocy finansowej. Kilka lat później stał się tak zubożały, że przeżył tylko dzięki darmowym obiadom charytatywnym.

Nawiasem mówiąc, wielu zwycięzców natychmiast po otrzymaniu wygranych dostaje dużo aprobaty od krewnych i znajomych z którymi nie miał od dawna kontaktu.

No cóż, tacy są ludzie i nic z tym nie zrobimy. Jednakże są przypadki, kiedy „kochający krewni” w celu uzyskania spadku zatruwają zwycięzców loterii cyjankiem lub wynajmują płatnego zabójcę.

Jeśli fortuna wciąż uśmiecha się do ciebie, a ty trafiłeś w szóstkę w lotto, to spróbuj się upewnić, że twoje imię nie jest wspomniane w mediach, a jeśli tego nie da się uniknąć, to podczas występów publicznych radzimy się przebrać, peruka i okulary napewno nie zaszkodzą.

Pamiętaj aby zachować zimną krew i w afekcie nie wydać wszystkich pieniędzy odrazu, zrób plan i ustal rozsądny miesięczny limit wydatków.

I wiedz, że najpewniejszym sposobem zdobycia miliona na loterii jest zostanie jej organizatorem.

Opowiedz nam o swojej największej wygranej.

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close