HistoriaLife Style

Najbogatsi ludzie w różnych krajach świata

Obliczono, że dziś na całej planecie żyje około 30 milionów dolarowych milionerów. Ale nie będziemy mówić o tej niższej klasie w hierarchii bogaczy, zwróćmy raczej uwagę na najbogatszych ludzi w różnych krajach świata.

Graeme Hart, Nowa Zelandia, posiada majątek o wartości 8,9 mld dolarów. Hart rzucił szkołę w wieku 16 lat i przez jakiś czas pracował jako kierowca ciężarówki. Obecnie jest właścicielem firmy Reynolds Group Holdings, która zajmuje się produkcją opakowań.

Nicholas Oppenheimer z Afryki Południowej odziedziczył rodzinne udziały w diamentowej kompanii De Beers. Dzisiaj jego majątek ocenia się na 6,7 mld dolarów.

Małżeństwo Gianluigi i Rafaela Aponte to szwajcarscy miliarderzy, posiadający wspólnie 8,2 mld dolarów. Mąż zarządza założoną przez oboje w 1970 roku firmą MSC Cruise, która jest wielkim przewoźnikiem morskim, obsługującym 215 portów na całym świecie. Żona zajmuje się projektowaniem wnętrz na statkach.

Najbogatszym człowiekiem Danii jest Kjeld Kirk Kristiansen z majątkiem o wartości 12,8 mld dolarów. Jest on wnukiem wynalazcy Lego i posiadaczem 75% akcji tej firmy.

Dietrich Mateschitz z Austrii wyceniany jest na 21,3 mld dolarów. Jest właścicielem znanej na całym świecie marki napojów Red Bull, teamu Formuły 1 i dwóch drużyn futbolowych oraz posiada własną kolekcję samolotów, łódź podwodną i luksusowy kurort na Fidżi.

Majątek Lee Kun-hee z Korei Południowej wycenia się na 12,6 mld dolarów. Jest prezesem koncernu Samsung, którego dochód jest równy jednej czwartej PKB całego kraju.

Kolumbijczyk Luis Carlos Sarmiento posiada 9,6 mld dolarów. Swoją drogę do bogactwa rozpoczynał w branży budowlanej, a dziś należy do niego firma Grupo Aval, kontrolująca jedną trzecią wszystkich usług bankowych Kolumbii.

Do najbogatszych ludzi świata należy również książę Arabii Saudyjskiej Al-Walid ibn Talal ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, posiadający 21,5 mld dolarów. Współwłaściciel firm w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie, nieruchomości i hoteli na całym świecie. W listopadzie 2017 roku był aresztowany pod zarzutem korupcji.

Amancio Ortega z Hiszpanii posiada 96,4 mld dolarów. Należą do niego marki Zara, Pull and Bear, Massimo Dutti oraz nieruchomości na całym świecie.

Oczywiście, nie możemy nie wspomnieć o Billu Gatesie z USA. Majątek właściciela Microsoftu ocenia się na 76,4 mld dolarów. Zarobił je, nie posiadając nawet wyższego wykształcenia. Gates poważnie zajmuje się działalnością charytatywną i nawołuje innych bogaczy, żeby oddali chociaż połowę swojego majątku potrzebującym.

Jednak Gatesa wyprzedził Jeffrey Bezos – amerykański przedsiębiorca, prezes i założyciel firmy internetowej Amazon.com oraz przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin, a także właściciel wydawnictwa The Washington Post. W 2018 roku Forbes uznał go za najbogatszego człowieka z majątkiem o wartości 150 mld dolarów.

Chociaż mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. To prawda: przecież człowiek, który ma 76 miliardów dolarów może być szczęśliwszy od człowieka, który ma 150 miliardów dolarów.

A tobie ile potrzeba, żebyś poczuł się bogaty?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close