HistoriaWiedza

Jak będzie wyglądać nasz świat za 1000 lat?

Jeśli chodzi o przyszłość ludzkości, istnieje wiele wersji i teorii. A wszystko dlatego, że każdy jest bardzo ciekawy, jak nasz świat będzie wyglądał za 1000 lat. Ty też?

Już dziś najbogatsi ludzie na świecie inwestują miliony dolarów w programy przeciwdziałające starzeniu się. Dlatego jest prawdopodobne, że za 1000 lat pojawi się lek, który nie pozwoli ciału się zestarzeć.

Ponadto, osoba będzie mogła pracować do ukończenia 200 lat, co oczywiście w przyszłości zadowoli twój fundusz emerytalny.

Dzięki osiągnięciom nauki ludzie mogą, według własnego uznania, zmienić strukturę DNA i stworzyć zestaw genów u swoich dzieci. Dlatego choroby dziedziczne i genetyczne mogą zniknąć…

…ale na zewnątrz ludzie będą prawie tacy sami.

Naukowcy wierzą, że ludzie przyszłości będą mieli wysokie czoło, wielkie nozdrza i wielkie oczy. Ze względu na globalne ocieplenie i zwiększone promieniowanie ultrafioletowe, barwa skóry może się zmienić, ludzie bedą wyżsi i lepiej zbudowani a to akurat będzie uważane za ewolucyjną zaletę.

Eksploracja kosmosu stanie się koniecznością w przyszłości, zwłaszcza jeśli życie na Ziemi stanie się niemożliwe z powodu klęsk żywiołowych.

Ponadto populacja naszej planety rośnie o 1-1,5% rocznie, co oznacza, że za 100 lat podwoi się, żywności i miejsca nie starczy dla wszystkich.

Dlatego ci ziemscy, którzy będą żyć przez 1000 lat, będą potrzebować innej planety jako nowego domu.

Przydałoby się nauczyć, jak tworzyć sztuczne pożywienie i wodę w przypadku wyczerpania zasobów naturalnych. Co powiesz na hamburger wykonany z meteorytowego pyłu zapakowanego w tubę lub colę z kolorowym sprężonym powietrzem?

Chociaż mamy nadzieję, że ludzie nadal zajmą się Ziemią. Na przykład tworzenie robotów oczyszczających powietrze i wodę, a także gromadzenie wystarczającej ilości energii słonecznej, aby zaspokoić wszystkie potrzeby ludzkości.

Ogólnie przyszłość Ziemi zależy bezpośrednio od rozwoju technologii. Zaledwie 100 lat temu nikt nie wiedział o komputerach, a dziś praktycznie każdy ma różne gadżety.

Dlatego po 1000 latach jest całkiem możliwe, że wyświetlacze zostaną osadzone w oczach ludzi, głośniki – w uszach, mikrofon w jamie ustnej, a w mózg zostanie wszczepiony chip który będzie to wszystko obsługiwał.

W ten sposób powstanie symbioza człowieka i inteligentnych maszyn w jednym ciele. Gotowy na przemianę w Terminatora?

Jeśli tak, to pamiętaj, że podczas seksu bez zabezpieczenia, po 1000 latach, będzie można wgrać na ten czas antywirusa do mózgu.

Nawet jeśli nie jesteś gotowy, aby zmienić się w cyberczłowieka w ciągu 1000 lat, to prawie na pewno wśród twoich sąsiadów, współpracowników, sprzedawców w sklepie będą roboty lub bioroboty.

Najważniejsze jest, aby te roboty nie oglądały filmów o tym, jak chwytają świat, tak aby ich sztuczna inteligencja nie brała tego jako wzór do naśladowania.

Według prognoz naukowców komunikacja między ludźmi stanie się prostsza, ponieważ, najprawdopodobniej, z istniejących 7000 języków, nie więcej niż 10% pozostanie w użyciu – proste i uniwersalne. Dlatego dzieci nie muszą męczyć się na lekcjach języka obcego w szkole.

Jednym z możliwych wariantów przyszłego świata jest bliski kontakt ludzkości z kosmitami. Przez następne 1000 lat ludzie będą prawdopodobnie mogli odkryć inteligentne życie na innych planetach.
…. Albo to właśnie inteligentne życie odkryje nas.

Hej ty! Tak, tak, ty, który oglądasz ten film po 1000 latach! Ile z naszych teorii się potwierdziło?

Facebook Comments

Related Articles

Back to top button
Close
Close